Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientai visą informaciją apie automatinę laukų nuolatinio stebėjimo sistemą (ALNSIS) nuo šiol gali rasti vienoje vietoje – naujoje ALNSIS svetainėje, adresu www.alnsis.lt.

ALNSIS – tai naujas monitoringo įrankis, skirtas reguliariai ir sistemingai nuotoliniu būdu stebėti ir vertinti žemės dangą bei žemės ūkio veiklas deklaruotuose paramai gauti tinkamuose plotuose visoje Lietuvos teritorijoje, remiantis palydoviniais duomenimis.

ALNSIS stebėjimo rezultatus pareiškėjai galės matyti NMA informaciniame portale, o naujoje svetainėje bus teikiama aktualiausia ir nuolatos atnaujinama informacija apie ALNSIS naujoves, dažniausiai užduodamus klausimus, kad NMA klientai ją galėtų rasti lengvai ir greitai.

Tikimasi, kad ši monitoringo sistema ir toliau leis skirti daugiau paramos ūkininkams, realiai vykdantiems žemės ūkio veiklą, padės mažinti NMA apsilankymų jų ūkiuose, nesąžiningi pareiškėjai bus atgrasyti nuo bandymo pasinaudoti parama, ūkininkai bus iš anksto informuojami apie dar neįvykdytas veiklas, o ALNSIS svetainė taps informatyviu ir patogiu įrankiu sužinoti aktualiausią informaciją.

Apie ALNSIS piešia, rašo ir kalba dirbtinis intelektas

Naujoje svetainėje NMA siekia supažindinti klientus ne tik su nauja monitoringo sistema, bet ir su kitomis NMA naudojamomis technologinėmis naujovėmis – dirbtinio intelekto įrankiais, kurie piešia, rašo ir kalba apie ALNSIS.

ALNSIS svetainėje informaciją vizualizuoja robotas dailininkas – tai „Midjourney“ dirbtinis intelektas, kuris pagal nurodytas užklausas kuria paveikslėlius. Roboto Dailininko sukurtus išskirtinius dizainus galite pamatyti ALNSIS svetainės naujienų skiltyje.

Informaciją apie ALNSIS padeda rengti robotas rašytojas – „ChatGPT“ įrankis, rašantis tekstus, kurių ištraukos yra naudojamos ALNSIS svetainėje pateikiamoje informacijoje.

Dar vienas robotas, naudojamas ALNSIS svetainėje, gali perskaityti parengtus straipsnius – naujienoje tereikia paspausti „Play” mygtuką ir išgirsite roboto balsą.

Aktualiausią informaciją apie ALNSIS pristato ir į dažniausiai užduodamus klausimus atsako robotai konsultantai – Žemyna ir Vėjas Nemigos, kurių žinios apie ALNSIS yra nuolat plečiamos, kad visa informacija būtų suteikiama 24 valandas 7 dienas per savaitę. Su Žemyna ir Vėju Nemigomis NMA klientai gali susitikti ir pabendrauti ALNSIS svetainės DUK skiltyje.

Kviečiame sekti naujienas apie ALNSIS ir susipažinti su dirbtinio intelekto galimybėmis naujoje svetainėje www.alnsis.lt!